V Rusku rozdávali autá

V Rusku rozdávali autá

Vieš si predstaviť, že ti niekto ponúkne nové auto? Dajú ti do ruky kľúče a auto je tvoje. Ale má to jeden háčik… Auto si musíš ukradnúť a policajti ťa nesmú chytiť.

Jedná sa o ruskú šou s názvom Intercept, ktorá bola populárna najmä v rokoch 1997 až 1998, a množstvo Slovákov by si pravdepodobne rado zahralo. Princíp hry spočíval v tom, že hráči boli rozdelení do dvoch tímov. Jeden tím boli zlodeji kradnúci autá a druhí hrali roly policajtov v typických amerických autách Ford Crown Victoria.
Hlavnou cenou bol automobil Daewoo Espero, ale na to, by ho človek mohol získať, potreboval prežiť celých 35 minút v uliciach Moskvy s policajtmi za pätami s tým, že dokonca musel dodržiavať dopravné predpisy, pretože ich porušenie bolo potrestané 60-sekundovým zastavením. Nemusíme azda dodávať, že táto ruská šou bola v niektorých momentoch poriadne divoká a ujsť namotivovaným policajtom bolo pre väčšinu súťažiacich príliš ťažké. Na svojom vrchole mala prehliadka 60 miliónov divákov za jednu epizódu.

Aby to nebolo až také ľahké

Akoby to nebolo dosť zlé, každé auto bolo vybavené vysielačom, takže súťažiaci boli sledovaní políciou po celý čas. Len pár ľudí vyhralo auto a aj títo účastníci to len sotva dosiahli.
Jeden muž sa skryl v ukradnutom vozidle v kufri, iný zase dostal auto na robustný čln a zastal v strede jazera. Nemyslíte si, žeby bolo jednoduchšie ak by títo ľudia ukradli autá staromódnym spôsobom?

Zatiaľ čo si možno myslíte, že títo súťažiaci majú len ukradnúť auto, ale ak ich chytia, zhoršuje sa to. Polícia môže vyhrať nad účastníkmi pri odpočúvaní, takže takmer každá krádež končí tvárou nádejného kriminálnika na asfalte, zatiaľ čo dav policajných dôstojníkov ho kopne do rebier.

Cieľ šou

Šou bola vytvorená v spolupráci s ruskou políciou a naháňania „zlodeja“ sa zúčastnili aj naozajstní policajní dôstojníci. Keďže šance boli naklonené proti „zlodejom“, show mala za cieľ odradiť zlodejov automobilov. Prehliadka nedokázala znížiť rýchlosť krádeže áut, a preto bola zrušená.

 

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *