Silk Way Rally 2018

Silk Way Rally 2018

Tohtoročná Silk Way Rally sa uskutoční výhradne v Rusku. Pretekári počas nej prejdú viac ako 3 500 kilometrov. Finiš je naplánovaný v Moskve.  Z dôvodu logistických problémov s pristávacou dráhou potrebnou pre nákladné lietadlá Antonov 124, ktoré mali previesť vozidlá z Číny do Ruska, sa organizátori podujatia rozhodli rozdeliť tohtoročnú udalosť do dvoch.

Silk Way Rally je celoreparentná záležitosť, ktorá prebieha sedem dní a sedem fáz cez juh krajiny, od prístavného mesta Astrakhan po hlavné mesto v Moskve. V septembri sa uskutoční následná návšteva Silk Way China.

Čo je Silk Way Rally?

Silk Way Rally sú každoročné vytrvalostné preteky terénnych osobných a nákladných automobilov. Jedná sa o najväčšiu udalosť dakárskej série, ktorá je v takzvanom mezidakarskom období. Je organizovaná francúzskou spololočnosťou Amaury Sport Organisation (ASO).

Prvý ročník štartoval v hlavnom meste Tatarstanu Kazani a končil v Turkmenskej metropole Ašchabad s celkovou dĺžkou súťaže 4500 kilometrov v deviatich etapách.
Druhý ročník s podobnou dĺžkou trati štartoval v Petrohrade a končil v ruskom letovisku Soči.
Tretí ročník Silk Way Rally 2011 viedol z ruskej metropoly Moskvy opät poblíž letoviska Soči – konkrétne do Krasnej Poljany.
V roku 2016 sa rally konala až 18 dní. Jednalo sa o najdlhší ročník v histórii, keď pretekajúci najazdilo 10 774 km. Rally sa konalo v 3 krajinách a to v Rusku, Kazachstane a Číne. Štart rally bol v Moskve na Červenom námestí a končil na námestí Nebeského pokoja v Pekingu.

Napríklad Česká republika sa môže pochváliť víťazstvom Tatry tímu Aleša Lopraisa v roku 2011.

 

 

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *