Petrohrad v oblakoch

Petrohrad v oblakoch

Nová dominanta Petrohradu je  už takmer dokončená. S výškou 462 metrov sa stane zároveň najvyššou stavbou na Starom kontinente. Mrakodrap nesie názov Lakhta Center. Otvorený by mal byť ešte tento rok.

Mrakodrap The Lakhta Center sa nachádza na pobreží Fínskeho zálivu, v severozápadnej časti Petrohradu. Začal sa stavať už v roku 2012 a v jeho okolí sa vybudovala úplne iná, moderná podoba mesta. Okrem najvyššej európskej budovy je tu aj nový štadión, osobný prístav a množstvo parkov dotvárajúcich maximálne luxusný nádych celého prostredia. Tha Lakhta Center meria 462 metrov, čím sa stal najvyšším európskym a zároveň druhým najvyšším svetovým mrakodrapom. Prvenstvo ešte stále patrí čínskej výškovej veži – Shanghai Tower.

Väčšina priestoru sa použije ako kancelárske priestory, avšak, nezúfajte. Vo výške 360 metrov bude zriadená aj vyhliadková plošina s reštauráciou poskytujúcou nezabudnuteľný panoramatický výhľad. Okrem toho tu bude sídliť aj vedecké a vzdelávacie centrum, planetárium, koncertné haly a amfiteáter, takže verte, že príležitostí na zážitky bude v tejto budove naozaj neúrekom, nehovoriac o tom, že zaujímavou je aj samotná konštrukcia budovy. Vďaka jej špeciálnemu prevedeniu sa totiž otáča o neuveriteľných 90 stupňov! Tú sa teda rozhodne oplatí navštíviť!

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *